Dom Legend Toruńskich

ul. Szeroka 35, 87-100 Toruń

+ 48 566 210 714

biuro@domlegend.pl

www.domlegend.pl

OPIS OBIEKTU

Interaktywny pokaz w Domu Legend Toruńskich to emocjonująca podróż w przeszłość miasta. Podczas 45-minutowego spektaklu prowadzonego przez charyzmatycznych animatorów poznacie sześć najsłynniejszych legend. Odkryjemy tajemnice Krzywej Wieży, dzwonu Tuba Dei i przygody króla Jagiełły w Toruniu. Publiczność zagra główne role – zostaniecie  rycerzami i giermkami. Będziecie dzwonić prawdziwym dzwonem, stoczycie pojedynek na tratwach, a niektórzy  trafią do żelaznej klatki!  Na koniec zbadamy nawet czystość waszych sumień. Historia splatać się będzie z legendą w pełnym śmiechu, ruchu i zaskoczeń przedstawieniu.

Pokazy legend szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi. Wycieczki szkolne doświadczą w Domu Legend smaków życia w średniowieczu. Interaktywny show z legendami to pomysł na integracyjny wypad dla grup dorosłych.

 

Zwiedzanie Torunia z Domem Legend to okazja do poznania malowniczej starówki i wielu niesamowitych opowieści o mieście. Podczas spacerów z przewodnikami w średniowiecznych kostiumach  historie serwowane są z lekkością i okraszone barwnym stylizowanym językiem. Zapraszamy także na letnie nocne oprowadzanie. Toruń po zmroku jest szczególnie magiczny.